جستجوگر پیشرفته سایتدانلود مبحث 6 مقررات ملی ساختمان
دانلود مبحث 6 مقررات ملی ساختمان

مبحث ششم مقررات ملی ساختمان مربوط به بارهای وارد بر ساختمان می باشد که درس پروژه و بارگذاری از همین کتاب استفاده می کند.

فایل دانلود در ادامه مطلب آماده دانلود می باشد.

تعداد بازديد : 578
دانلود آیین نامه 2800 ویرایش چهارم
دانلود آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

در ادامه دانلود آیین نامه 2800 ویرایش چهارم را دانلود خواهید نمود. ویرایش چهارم از آیین نامه 2800، 238 صفحه دارد. ویرایش سوم  آیین نامه 2800 نیز تا پایان شهریور سال 1394 دارای اعتبار خواهد بود.

تعداد بازديد : 342
آزمون نظام مهندسی/قوانین و راهکارها

به موجب آنچه از موصبات کمیسیون ماده 7 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان (بند 18 واقع در صفحه ی 4 و پیوست 2 واقع در صفحه ی 10) برداشت می شود ،

آزمون نظام مهندسی آزمونیست هرساله که برای انتخاب کارشناسان سازمان نظام مهندسی از میان فارغ التحصیلان رشته های مورد نیاز برگزار می شود . این آزمون در 7 رشته اصلی مرتبط با ساختمان و شهرسازی برگزار می شود . رشته های تاسیسات برقی ساختمان ، تاسیسات مکانیکی ساختمان ، عمران ، معماری ، ترافیک ، شهرسازی و نقشه برداری رشته های اصلی این آزمون هستند .

کلیه کارشناسانی که دارای مدرک مهندسی در هر یک از رشته های فوق هستند مجاز به شرکت در این آزمون هستند.

همه فارغ التحصيلان اين رشته ها بعد از گذشت ۳ سال از مدرك كارشناسي يا ۲ سال از مدرك كارشناسي ارشد و يا ۱ سال از مدرك دكتراي خود مي توانند در آزمون نظام مهندسي شركت كنند و در صورت پذيرفته شدن در اين آزمون كه عموما به صورت کتاب باز برگزار شده و در كليه رشته ها حدنصاب قبولي ۵۰ درصد كل نمره مي باشد اشتغال به كار پايه ۳ دريافت كنند. البته در رشته هايي مانند مهندسي عمران پروانه اشتغال به كار در سه بخش اجرا، محاسبات و نظارت وجود دارد كه براي هر كدام از آنها آزموني جداگانه گرفته مي شود و هر كدام از مهندسين با قبولي در هر يك از اين آزمونها پروانه اشتغال به كار پايه ۳ در آن بخش را دريافت مي كنند.

 يكي از مزيت هاي داشتن اين پروانه وجود يك شماره خاص در نظام مهندسي هر استان به هر شخص است كه تقريبا مشابه همان شماره نظام پزشكي مي باشد و افراد داراي پروانه اشتغال مي توانند براي تاسيس شركت، دفاتر مهندسي و... اقدام كنند و يا حتي امتياز سهميه خود را به شركت هاي قانوني شاغل در صنعت ساختمان واگذار كنندو مبلغ خوبی را در ازای اجاره سالانه پروانه خود کسب نمایید.

 

برای دانلود بخشنامه ی کمیسیون نظام مهندسی ایـــــنـــــجــا کلیک کنید

با تشکر از عضو انجمن، "محیا یعقوبی" فرستنده ی مطلب


تعداد بازديد : 574
نحوه ی محاسبه ی نمره ی دروس تغییر رشته ای ها

به گزارش انجمن علمی مهندسی مدیریت پروژه پیام نور پردیس ، به نقل از "اخبار پیام نور" طبق بخشنامه جدیدی که به روسای استانی دانشگاه پیام نور ارسال شده است نحوه محاسبه دروس و تطبیق واحد دانشجویانی که تغییر رشته داده اند اعلام شد.

در این بخشنامه در خصوص نحوه ی محاسبه ی دروس دانشجویانی که تغییر رشته داده اند در کارنامه، نکات زیر اعلام شده است:

1- دروس مشترک (تخصصی و عمومی ) در دورشته ، که دارای منبع ، عناوین ، تعداد واحد یکسان وکد درس مشترک باشند نیازی به تطبیق واحد نداشته و عیناً با همان نمره مردودي و قبولی در کارنامه دانشجو باقی می ماند.

2- کلیه دروس عمومی: باتوجه به متفاوت بودن کد علوم پایه و علوم انسانی ، نیازی به تطبیق واحد نداشته و عیناً با همان نمره مردودي و قبولی در کارنامه دانشجو باقی می ماند و کد درس مطابق رشته اصلاح می گردد و در معدل نیمسال و کل محاسبه می شود.

3- در صورتیکه دروس غیرعمومی دارای کد متفاوت می باشند ولی مطالب از نظر محتوی علمی و تعداد واحد با دروس رشته جدید مطابقت دارد مطابق مقررات معادلسازی صورت می پذیرد.

4- سایر دروس دانشجو که در سرفصل رشته جدید وجود ندارد در معدل نيمسال و كل محاسبه نمی گردد و کد 3 اعمال می شود.

بخشنامه


تعداد بازديد : 448
برنامه ی مهندسی مدیریت پروژه در وزارت علوم

 

مشخصات کلی، برنامه و سر فصل دروس دوره ی کارشناسی مهندسی مدیریت پروژه مصوب ششصد و یازدهمین جلسه ی شورای عالی برنامه ریزی

 

از ایـــــنــــــجــــــا دریافت کنید.


تعداد بازديد : 383
مهندسی عمران > مهندسی مدیریت پروژه

 

قرار گرفتن رشته ی "مهندسی مدیریت پروژه" بعنوان یکی از گرایش های رشته ی "مهندسی عمران" را می توانید از لینک زیر ببینید

http://gostaresh.msrt.ir/frmGrade.aspx


تعداد بازديد : 382
بستن پنجره
با کليک بر روي +1 وب ما را در گوگل محبوب کنيد.
به ما +1 بدهيد!